педагогам Моя ігрова кімната

Питання/вiдповiдi

Керівник програми

На всі питання стосовно програми відповідає безпосередньо її керіник - Оксана Дерев'янкіна, лікар, менеджер компанії Нестле Україна. Електронна пошта: Oksana.Dereviankina@ua.nestle.com. 

 

Що таке «Абетка харчування»?

Це освітня програма для школярів початкових класів, що була розроблена та впроваджена в Україні за ініціативою компанії Нестле Україна. Її зміст був розроблений за критеріями Nestlé Healthy Kids Global Programme (Нестле Хелсі Кідз Глобал Програм) та спрямований саме на формування у дитини культури харчування як складової здорового способу життя.

Яка мета програми "Абетка харчування"?

«Абетка харчування» має навчити дітей принципам раціонального харчування і сформувати звичку слідувати їм, як основам зі збереження та укріплення здоров'я. У довготривалій перспективі - сформувати потребу та необхідність слідувати здоровому способу життя: харчуватися правильно, зберігати баланс фізичного та психологічного здоров'я.

Чи є у Вас ліцензія або дозвіл на впровадження даних програм у навчальні заклади?

Програма «Абетка харчування» має гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» та є «Схваленою до використання у навчально-виховному процесі загальноосвітніх навчальних закладів» згідно рішення Науково-методичної ради з питань освіти Інституту Інноваційних технологій та змісту освіти МОН України.

Основні переваги програми

- Науково-обгрунтована програма з урахуванням останніх досліджень в галузі дієтології, нутріциології;

- Спеціально розроблена для України з урахуванням національних традицій харчування та культури;

- Експертна група – авторський колектив програми;

- Враховані психологічні та фізіологічні особливості дітей 6-10 років: сприйняття інформації, пам'ять, розвиток моторики, формування звичек, асоціативного мислення;

- Підтримка та допомога в розробці програми провідних спеціалістів у галузі гастроентерології, дієтологиії (Національна Медична Академія Післядипломної Освіти, НМУ);

- Популяризація програми в галузі педагогів, методистів, адміністраторів/директорів початкової школи.

Як проводиться програма "Абетка харчування"?

«Абетка харчування» - це 5 уроків до 30 годин для кожного з початкових класів (1-4). Матеріали розроблені таким чином, що, враховуючи розклад предметів за бажанням учителя, можуть використовуватись як окремий варіативний предмет або ж інтегруватися з навчальними курсами «Я і Україна», «Основи здоров`я», використовуватись у позакласній роботі.

 

Варіативність, іноваційність і модульність курсу дозволяє вчителям по-різному підходити до викладання матеріалу, застосовуючи власні ідеї, напрацювання та досвід.

 

У рамках уроків за програмою проводиться фізкульт-пауза, самооцінювання знань, інтерактив, колективна робота в групах, змагання.

 

Частина уроків вміщує матеріал для самостійної підготовки вдома за допомогою батьків.
В комплект матеріалів для кожного учня входить розпорядок дня та харчування, що розміщується вдома для формування правильного часового режиму харчування спільно з батьками та під їх контролем.

 

Батьки беруть участь і в підготовці заключного уроку з теми, що проводиться в школі у форматі свята-постановки (приготування страв нац. кухні, підготовка костюмів, декорацій, розробка сценарію).