UA RU

Як привчити дитину до здорового харчування

Всі без винятку батьки хочуть, щоб їхні діти росли здоровими. Один із найважливіших факторів, які впливають на здоров’я – це харчування. Починаючи від перших днів, батьки обирають, що їстиме їхня дитина. Але коли малюк підростає і йде до школи, час подбати і про інше. Про те, щоб не лише готувати дитині корисні страви, але й навчити її самостійно обирати здорові продукти та сформувати правильні харчові звички. Адже батьки не зможуть завжди бути поруч. І так хочеться, щоб отримавши трохи більше свободи, підлітки самостійно обирали для себе найкраще.

Здорове харчування – це звичка. І якщо вона є у дитинстві, то збережеться й у дорослому житті. Тож які три корисні звички треба сформувати у дитини та як це зробити?

Харчуватися збалансовано та різноманітно

Це означає – обирати для щоденних страв продукти із різних груп: зернові, молочні, овочі та фрукти, м’ясо та рибу, цукор і жири. Причому, обов’язково у відповідних пропорціях. Щоб сформувати цю звичку, куховарте вдома разом із дитиною. Навчіть її готувати смачні страви із корисних продуктів, дозвольте трохи по-експериментувати на кухні й відчути, що це цікаво.

Їсти часто, але невеликими порціями

Доведено, що дитина молодшого шкільного віку має їсти 5 разів на добу. Та й дорослим корисно їсти часто, але невеликими порціями. Перший сніданок діти з’їдають вдома, близько 7–8 години ранку. У цей час всі поживні речовини добре засвоюються. Другий сніданок діти отримають у школі, близько 10 ранку. У цей час активно працює підшлункова залоза, яка регулює рівень цукру в крові, і якщо не втамувати голод, дитина буде гірше засвоювати навчальний матеріал. Обід у школі – після 5-го уроку – близько першої години дня (опівдні) . Це найважливіший прийом їжі за день – усі процеси травлення в цей час активізуються. Підвечірок о 15:00-15:30 – час перехопити щось смачне та поживне. А вечеряти дитині найкраще о 5 чи 6 вечора. На вечерю припадає близько 20% добового раціону.

Щоб привчити дитину їсти вчасно, запропонуйте їй вести таблицю «Мій день», куди вона буде записувати час трапези і спожиті страви. За правильне харчування протягом тижня можна нараховувати бали (у вигляді зірочок, клаптиків кольорового паперу чи смайликів), а в кінці місяця вони складатимуться у щось більш важливе – щось приємне для дитини.

Пити достатньо води

Усі процеси обміну речовин в організмі людини проходять за участю води. Тому надзвичайно важливо стежити за дотриманням водного балансу і споживати якісну воду. Надійним джерелом води є овочі й фрукти. Стежте, щоб на столі завжди були продукти з високим вмістом води, не забувайте давати дитині до школи чисту воду. Такі напої, як кава чи чай, варто обмежити, а від солодкої газованої води – відмовитися зовсім.

Пам’ятайте, що всі ці корисні звички мають бути вашими, бо лише власним прикладом можна привчити дитину до здорового способу життя. 

Повернутися назад
Поділитись з друзями