UA RU

Як покращити апетит у дитини

Поганий апетит – дуже часта проблема, з якою стикаються батьки діток різного віку. Найпоширеніша помилка в цьому випадку – намагатися нагодувати дитину силоміць. Справа в тому, що наполегливі вмовляння, погрози і покарання лише підсилюють огиду до їжі. Як правило, відсутність апетиту у дитини пов’язана з цілком конкретними причинами. Тому, перш за все, намагайтесь розібратися, що спровокувало відмову від їжі.

Якщо у дитини пропав апетит, зверніть увагу на загальний стан її здоров'я. Майте на увазі, що апетит знижується при простудних захворюваннях, хворобах горла, розладі травлення. Тож в першу чергу розберіться, що саме турбує дитину.

Ще одна можлива причина відсутності апетиту – порушення режиму харчування. Якщо дитина харчується, коли доведеться, чекайте проблем із характером і самопочуттям. У результаті неправильного та/або неповноцінного харчування діти стають нервовими, вередливими, погіршується сон. І, навпаки, при введенні правильного режиму харчування, швидко вирівнюється самопочуття та характер дитини. Для поліпшення апетиту у дітей введіть правило їсти за обіднім столом всім разом. І не привчайте дитину відволікатися на телевізор. Мультики почекають!

Нерідко трапляється, що проблема поганого апетиту у дітей виявляється надуманою. Адже батькам потрібно враховувати, що дитяча порція значно відрізняється від дорослої. Причому дитина найчастіше інтуїтивно визначає необхідну кількість потрібної їй їжі.

І наостанок – декілька порад, що дадуть відповідь на запитання «Як поліпшити апетит у дитини?»:

- слідкуйте за правильним режимом харчування дитини;

- не дозволяйте перекушувати солодощами під час прийому їжі;

- введіть у раціон дитини більше фруктів і овочів;

- створіть за столом приємну атмосферу;

- подбайте про привабливе оформлення страв.

Повернутися назад
Поділитись з друзями