UA RU

Як покращити апетит у дитини

Проблемою поганого апетиту у дітей різного віку стурбовані і педіатри, і батьки. Але якщо дитина відмовляється від їжі, не слід відразу вдаватися до лікарських препаратів. Адже є багато альтернативних засобів і прийомів.

Правила для батьків

Головним правилом, яке є запорукою успіху у покращенні апетиту у дітей, є дотримання режиму харчування. Привчіть дитину їсти в один і той же час – це забезпечить правильну та ритмічну роботу органів травлення.

Прийом їжі повинен проходити у певні години і в спокійній обстановці. Нічого не повинно відволікати – телевізор, книги, ігри, зайві розмови.

Також покращити апетит допоможуть смачно приготована, оригінально подана їжа та красиво сервірований стіл.

У перервах між прийомами їжі виключіть перекуси у вигляді солодощів і випічки.

Часто діти страждають на відсутність апетиту, перебуваючи у поганому настрої чи у стані нервового збудження, переживаючи образу або тривогу. Причиною небажання їсти може стати також перевтома.

Гуляйте з дитиною на свіжому повітрі, грайте в рухливі ігри – це допоможе «нагуляти» апетит. Пам'ятайте про важливість дотримання водного режиму.

При захворюванні апетит дитини погіршується, тому що всі сили організму йдуть на боротьбу із хворобою. В жодному разі не варто змушувати хворого їсти.

Якщо дитина відмовляється від якихось страв, не наполягайте, а візьміть тайм-аут. Через якийсь час дитина, скоріш за все, повернеться до старих вподобань.

Діти, як правило, самі можуть визначити необхідну їм кількість їжі, тому, якщо дитина не хоче доїдати порцію, не змушуйте її.

Якщо у дитини постійно поганий апетит, краще проконсультуватися з лікарем. Особливо, якщо небажання їсти супроводжується такими симптомами як болі в животі, зниження маси тіла, порушення стулу, блювота, нудота чи здуття.

Повернутися назад
Поділитись з друзями