2018 May 05
Урок у 3 класі. Здорове харчування. Вітаміни і мікроелементи
Тема: Здорове харчування. Вітаміни і мікроелементи.
Мета: Ознайомити учнів із складовими компонентами їжі та їх значення в раціоні харчування. Дати поняття про поживні речовини (білки, жири, вуглеводи), вітаміни і мікроелементи, які входять до складу їжі. Формувати свідоме ставлення до правильного вибору продуктів.
Обладнання: Таблиці, малюнки, зошит «Абетка харчування» 3 клас.
ЗМІСТ УРОКУ
• Організаційний момент.
• Вивчення нового матеріалу.
а) Чим є для людини їжа?
ЇЖА
Джерело
енергії
Джерело
росту
б) Групи їжі. (Зошит «Абетка харчування» ст. 4)
в) Міні-вікторина. (Зошит «Абетка харчування» ст. 4)
г) - Що ти відчуваєш, коли хочеш пити? (підручник «Основи здоров’я», І. Д. Бех, Т. В. Воронцова, ст. 43)
д) - Що таке «поживні речовини»?
Поживні речовини
Білки
Жири
Вуглеводи
е) Продукти із зерна, крупи - джерело вуглеводів і білків.
Розповідь про продукти із зерна і крупи.
Гра «Які зернові культури заховано в мішечках»
(Зошит «Абетка харчування» ст. 8 - 9)
є) Гра «Збери кошик».
Вибрати в кошик 1 продукт, який містить білки,1 продукт - вуглеводи, 1 продукт - жири.
БІЛКИ ЖИРИ ВУГЛЕВОДИ
молоко олія хліб
горох масло гречка
м'ясо сир мюслі
риба сметана капуста
яйця огірок
помідор
банан
виноград
ж) Ознайомлення з вітамінами і мінеральними речовинами.
Розповідь про вітаміни і мінеральні речовини. (підручник
«Основи здоров’я» ст. 44)
Робота з зошитом «Абетка харчування» ст. 12 - 13
Практична робота
Завдання. Виписати продукти багаті на:
1 ряд - на кальцій,
2 ряд - на фосфор,
3 ряд - на залізо.
(Йогурт, яблука, сир, риба, кефір, молоко, капуста, буряк, кріп.)
• Фізкультхвилинка. Зарядка для Питайлика.
(Зошит «Абетка харчування» ст. 11)
Меню молодшого школярика.
Сніданок
Обід
Полуденок
Вечеря
Каша геркулесова
Яйце некруте
Чай з молоком
Суп рисовий
М’ясні парові котлети
Овочева пюре
Кисіль з ягід або узвар
Йогурт
Узвар
Печене яблуко
Каша рисова з молоком
Сир
Чай з молоком
• Правило прийому їжі.
♦ Їж вчасно, та не переїдай.
♦ Під час їжі не розмовляй, добре її пережовуй.
♦ Не крутися за столом, не розмахуй руками,
аби не перекинути тарілку чи склянку.
♦ Закінчивши їсти почисть зуби або пополощи
водою рот.
♦ Подякуй тій людині, яка приготувала їжу.
• Практична робота. Закріплення вивченого. Робота в групах.
Завдання: напиши і намалюй, яка їжа тобі подобається, поліпшує настрій та не подобається, псує настрій.
• Презентація робіт учнів.
Висновок уроку.
Підготувала і провела урок вчитель початкових класів вищої категорії Гримайло Алла Миколаївна Стебницької загальноосвітньої школи І-ІІІст №11 Дрогобицької міської ради.
4 класТема: На кожен сезон-свій раціон.
Мета: ознайомити учнів з поняттям та особливостями
сезонного харчування;
формувати мотиваційну установку на споживання
корисної для здоров'я їжі;
розвивати активність,творчий потенціал учнів;
виховувати дбайливе ставлення до свого здоров'я.
Обладнання: таблиці,малюнки овочів і фруктів,робочий зошит
для 4 класу "Абетка харчування"
Хід уроку
I.Організаційний момент.
Сядьте,діти,всі рівненько,
Усміхніться всі гарненько,
Настрій на урок візьмемо,
Й працювати розпочнемо.
На дошку прикріплюю смайлик"Радість"і бажаю учням гарного настрою і легкого засвоєння теми.
II.Актуалізація опорних знань.
1.Повторення вивченого .
Гра "Мікрофон"
-Для чого люди їдять?
-Якою має бути їжа?
-Яке харчування ми називаємо здоровим?
Робота з таблицею"Чотири групи їжі".
- Продукти із зерна, крупи
- Молочні продукти
- Овочі та фрукти
- М'ясні, рибні продукти
2.Вправа "Мозговий штурм"
-Як ви розумієте прислів'я: "Ми їмо,щоб жити,а не живемо,щоб їсти"?
III.Оголошення теми і мети уроку.
Тема нашого уроку "На кожен сезон - свій раціон". Ми ознайомимось з особливостями функціонування організму в різні пори року і дізнаємось про необхідність харчування за сезонами та доцільність вибору різноманітних продуктів своєї географічної зони.
IV.Сприймання і усвідомлення матеріалу.
1.Бесіда вчителя.
- Шкільний період у житті дитини характеризується процесами росту, складною перебудовою обміну речовин, діяльності головного мозгу. Усе це вимагає від дитячого організму великих витрат енергії. Гарний стан шкіри, волосся, нігтів, нормальна діяльність усіх органів і систем людського організму - все це залежить від правильного та збалансованого харчування і різноманітної їжі, яку потрібно вживати у відповідні сезони.
При одноманітному харчуванні організм не отримує необхідних йому речовин і здоров'я людини погіршується.
Потрібно вживати ті овочі , фрукти та інші продукти , що відповідають певному сезону і,що ростуть у вашому регіоні, тому,що вони перебуваютьу біологічній рівновазі з вашим організмом. Немає сенсу їсти не в сезон штучно вирощені огірки та помідори,краще з'їсти ті овочі,які можна зберегти взимку(капусту,буряк,моркву)
2. Інформаційна довідка .Поняття сезонного харчування дітей.