UA RU

Раціон харчування для школяра

Збалансоване харчування школяра вкрай важливо. Адже від того, наскільки повним буде набір вітамінів і мікроелементів, які отримує з їжею дитина, залежить її здоров'я, імунітет, темпи розвитку і навіть успіхи в школі. Меню дитини має компенсувати всі енерговитрати. З кожним роком шкільні програми стають все більш насиченими і вимагають від дітей великих зусиль і концентрації. Дуже швидкий темп життя, висока інформаційна завантаженість (школа, телевізор, інтернет) розхитують нервову систему. Здорове харчування – це ключ до психологічної й фізичної рівноваги вашої дитини.

Дієтологи рекомендують для дітей чотириразовий режим прийом їжі. Зверніть увагу: у складі сніданків, обідів і вечерь обов'язково повинні бути присутніми гарячі страви. Харчування всухом'ятку – пряма дорога до гастриту!

Продумуючи раціон дитини, підбирайте оптимальний баланс поживних речовин, вітамінів і мікроелементів і не забувайте про режим. Важливість регулярного прийому їжі для дітей колосальна! Якщо ваша дитина звикне замінювати повноцінні прийоми їжі перекусами, користі для здоров'я від такого харчування не чекайте.

Правильний раціон школярів обов'язково має включати:

- овочі – 3-4 порції на день;

- фрукти – 1-2 порції в день;

- продукти із зерна – 4-5 порцій на день;

- продукти, багаті на білки (м'ясо, птиця, риба) – 2 і більше порцій на день;

- кисломолочні та молочні продукти – 2-3 порції в день.

В інші дні збалансоване харчування школяра має містити біле м'ясо, овочі, фрукти, макаронні вироби. Раціональне харчування для школярів повинно стати звичкою. А створити таку звичку можна за допомогою спільних вечерь і обідів, на яких вся родина буде харчуватися смачною і здоровою їжею.

Раціон дитини має містити продукти з усіх харчових груп. До вашої уваги кілька порад:

  • Готуючи страви з борошна, віддайте перевагу борошну грубого помелу.
  • Збалансоване меню передбачає до5 порцій різноманітних овочів та 1-2 порції фруктів щодня.

· 1-2 порції кисломолочних продуктів щодня також стануть запорукою правильного харчування дитини.

І останнє: пам'ятайте, що раціональне харчування школярів неможливо без жирних сортів риби. Лосось, сардини, оселедець багаті на омега-3 жирні кислоти, які забезпечують правильну роботу нервової, серцево-судинної та імунної системи дитини.

Повернутися назад
Поділитись з друзями